AFS bursiyeri olarak liseyi ABD’de bitirdikten sonra, Çapa Tıp Fakültesi’nde okurken pazarlamaya daha çok ilgi duyduğunu fark etti. Üçüncü sınıfta tekrar sınava girip, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Çalışma hayatına okul yıllarında sigorta satış temsilcisi olarak erken adım atan Demirdelen o yıllarda kendi acenteliğini de kurdu. Bu acentelik Anadolu Sigorta’nın hayat branşında, yedi yüz bin poliçe üretimini gerçekleştirdi. Daha sonra stratejik yönetim ilkelerini kullanarak Bayındır Holding’le Bayındır Hayat Sigorta şirketini kurdu.

Genel Koordinatör ve ortak olarak değişim yönetimini başarıyla uygulayan Demirdelen yüz on bin sağlık poliçesi üreten şirketi ve operasyonlarını yönetti. O sırada 27 yaşındaydı. Şirket Acıbadem grubu tarafından satın alındıktan sonra faaliyetlerine halen Acıbadem Sigorta olarak devam etmektedir.

O sırada Medlife şirketini kurarak, acil tıbbi yardım konusunda, doktorlardan oluşan çağrı merkezinin oluşturulması, 1200 anlaşmalı ambulans , 1850 acil doktor ve hava ambulanslarında oluşan Türkiye’nin en yaygın sağlık ağının kurulmasıyla yüzlerce ölüm ve sakatlanmanın önüne geçilmesinin sağlanması ve dört yüz seksen beş bin üye kaydının gerçekleştirilmesine yönelik faaliyetlerde bulundu.

Bir çok şirketin yönetim kurulu üyeliği ve yönetim danışmanlığını yaptı. Dört şirketin de CEO’su olarak çalıştı. UFRAD, ATA, TKV, AFS gibi vakıf ve derneklerde aktif görev aldı.

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Beyin Oyunları

28,00 
Bir farkındalık, iyileşme ve keşif kitabı Birini tanımanın en kolay yolu, ona insanlar hakkındaki düşüncelerini sormaktır. Tıpkı bu cümle kadar

Satış Oyunları

26,40 
Çok Satan Beyin Oyunları’nın yazarından “İlerlemeyi istediğiniz meslekten, 100 milyon dolar kazanmış bir meslektaşınız, başarısının gerçek sırlarını içeren bir kitabı