1974 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans bölümünde öğrenimine devam ediyor.

Henüz üç yaşındayken geçirdiği çocuk felci ile ortopedik engelli olan Kızıltaş, engelliler adına inovatif ve cesur projelerin mimarı; televizyon programı sunucusu, yapımcı, sosyal girişimci, yönetmen, gazeteci, yazar, danışman, stand up’çı.

1993 yılından bugüne GRT, TRT1, BRT, Medical Channel, SKYTURK ve TRT2 gibi özel televizyon kanallarında engelliler için ilk kez yapılan 17 yıl yayında kalan “Yaşadıkça” programının sunucusu.

Kızıltaş, 2003 yılından bu yana engelli kamuoyu oluşturan ayda 360 bin kişinin ziyaret ettiği Yasadikca.com adlı ilk ve tek engelliler haber ve bilgi portalının ardından yine ilke imza atarak 2004 yılında engelli işgücü kaynağı, engelliler insan kaynakları ve kariyer portalı Engelsizkariyer.com’u hayata geçirdi.

Engelsizkariyer.com Akademi’yle Kızıltaş, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde işveren/insan kaynakları profesyonelleri ve engelliler için özel eğitim seminerleriyle buluşmalar, engellileri doğru işe yerleştiren İK’cılara İşveren Farkındalık Ödülü verilmesi sağlayarak sektörde devamlılık ve verimliliğe katkı sağlamaktadır.

Türkiye’nin ilk engelli web yazılımcılarını, düzenlediği meslek edindirme kursu ile bilişim sektörüne nitelikli engelli iş gücü kaynağı olarak kazandırdı. Engellilerin mesleki ve kişisel gelişimlerini arttırmak içinde e-öğrenme dersleriyle Engelsizkariyer.com’da çalışmalarını sürdürüyor.

Tek bir sonuç gösteriliyor

360 ° Sosyal Liderlik

24,00 
Farklı, sıra dışı, yenilikçi olmak ve sosyal fayda sağlamak adına kalbinizin sadece kendiniz için değil başkaları için de çarptığını düşünüyorsanız