Yönetirken Risksiz Misiniz?

Paylaş:

Yönetirken Risksiz Misiniz?

Yazar: Murat Belen
Kapak Tasarım: Mebruke Bayram
Baskı Yılı: Haziran, 2018
Sayfa Sayısı: 224

29,00 TL 23,20 TL

%20 İndirimli

50 Gerçek Vaka ile Kurum Çapında Risklerinizi Fark Edin. Önlem Alın. 


Engelleri Fırsata Dönüştürerek Kazanın.


RİSK YÖNETİMİ TESTLERİNİ TAMAMLAYARAK RİSK HARİTANIZI ÇIKARIN!


 “Hangi alanda olursa olsun, iyi yönetimin en önemli girdisi bilgidir. Bilgi, deneyimle de sağlanabilir; ancak ne var ki ‘deneyim en pahalı bilgidir’. İş yaşamı ve yönetim süreçleri risklerle doludur. Bu riskler dış etkenlerden olabileceği gibi yönetici hatalarından da kaynaklanabilir. Risk, bizzat ‘siz’ de olabilirsiniz. İşte bu kitap, yaşanmışlıkları ve deneyimleri bilgiye dönüştürülmüş olarak önümüze getiriyor.”

Doğan Hasol, HAS Mimarlık Kurucu Ortağı


“Her düzeydeki yönetici ve adayların, vakadan çözüme giderken ihtiyaç duyacağı noktaları, Murat Belen’in zengin deneyim süzgecinden geçirerek aydınlattığı, değerli bir çalışma.”

Prof. Dr. Hulusi Özkul, İTÜ İnşaat Fakültesi


“Risk etkisi bir şirket için deprem etkisi gibidir. Depremler engellenemez. Önlemler alınarak hasarsız atlatılmaya çalışılır. İş dünyasının doğası gereği riskler tamamen engellenemeyebilir ama alınacak önlemlerle yönetilebilir. Murat Belen’in kitabı tam da bunu anlatıyor. Hâlâ öğreneceğim yeni konular olduğunu, vakaları ve çözümlerini okuyunca fark ettim.”

Ferdi Erdoğan, İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı


MURAT BELEN’in, 40 yıllık kariyerinin özellikle son yirmi yılında, CEO, Genel Müdür, Bölge Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak fiilen yaşadığı deneyimler, bugün ve önümüzdeki yakın zaman diliminde, ülkemizde birçok şirketin karşılaşması ve çözüm araması muhtemel olan gelişmeleri ve problemleri kapsamaktadır.


Murat Belen, kurucusu olduğu Belen Danışmanlık (Belen Consulting) şirketiyle halen ulusal ve uluslararası şirketlerin üst yönetim danışmanlığı ve profesyonel yönetim kurulu üyeliklerini yapmaktadır.