Türk Hava Yolları Kitaplığı
KİTAPLAR > Disciplined Entrepreneurship - Başarılı Startup İçin 24 Adım

Disciplined Entrepreneurship - Başarılı Startup İçin 24 Adım

Yazar: Bill Aulet
Çeviri: Müge Çavdar
Yayına hazırlayan: Utku Umut Bulsun
Sayfa Sayısı: 365
Baskı Yılı: 1. BASKI: Kasım 2015
ISBN: 978-605-322-278-1
 • GÖZ AT

 • Kitaba ait basın bültenleri,
  Girişimciliğe olan ilgi küresel ölçekte büyüyor ancak çoğu insan hâla girişimciliğin öğretilemeyeceğine—başarılı olanların, diğerlerinde olmayan bir özellikle dünyaya geldiğine inanıyor. Ne var ki en büyük girişimcilerin—Richard Branson, Steve Jobs, Bill Gates ve daha birçoklarının—gerçekte tek bir ortak özelliği var: Muhteşem ürünler yarattılar.
  Disciplined Entrepreneurship inovatif ve üstün başarılı bir ürün yaratmak üzerine adım adım ilerleyen kapsamlı, bütünsel ve ispatlanmış bir yaklaşım sunuyor. Sizi o optimal ve şık çözüme—tüm işinizin temeline—götürecek yinelemeli sürece odaklanıyor. Yarattığınız şey fiziksel bir ürün, hizmet ya da bilgi dağıtımı da olsa Disciplined Entrepreneurship gereken süreci gayret eden herkesin öğrenebileceği 24 adıma bölüyor.
  Evet, girişimcilik kaotik olabilir ama doğasında öngörülemez olan durumlar, kontrol edebileceğiniz alanları belirleyip onlara yoğunlaşarak riskleri azaltmaya imkân tanıyan sistematik bir çerçeve gerektirir. Bu kitapta özetlenen süreç başarınızı garantilemenize—ya da başarısızlığın kaçınılmaz olduğu bir yoldaysanız, yıkımınızın hızlanmasına ve daha iyi bir fikre geçmenize yardımcı olur. Adım adım ilerleyen bu yeni girişim yaratma rehberi size şunları nasıl yapacağınızı öğretecek:
  Hâkimiyet kazanabileceğiniz bir pazar fırsatına odaklanarak önemli ayrıntıları belirlemek
  Hedef müşterilerinize sunduğunuz benzersiz değeri sayısallaştırmak ve bu değeri kâra dönüştürmek
  Ürününüzü mümkün olan en verimli şekilde tasarlayıp geliştirmek
  Müşterilerin ürününüzü benimsemesini sağlamak konusunda karşılaşabileceğiniz yaygın engelleri aşmak
  Kilit varsayımları belirleyip test etmek
  Ve daha birçok şey!
  Dünya daha karmaşık bir hale geldikçe ve sorunlar aciliyet kazandıkça girişimcilere olan ihtiyaç daha da artacaktır. Bu taslak, cesur girişimcilerin yinelemeli değerlendirmeler yaparak hızla ve verimli bir şekilde en iyi çözüme ulaşmalarına imkân tanıyacaktır. İster ilk kez girişim yapacak biri ister bir seri girişimci olun Disciplined Entrepreneurship size, insanların satın almak isteyeceği—ve ihtiyaç duyacağı—bir ürün yaratma şansınızı artıracak araçları sunar.
  Bill Aulet MIT Martin Trust Girişimcilik Merkezi direktörü ve MIT Sloan İşletme Okulu öğretim üyesidir. MIT’ye katılmadan önce, IBM’de başlayan ve seri girişim tecrübelerine uzanan 25 yıllık başarılı bir iş hayatı oldu. Cambridge Decision Dynamics ve SensAble Technologies adlı şirketleri kurdu ve yönetti. Dünyanın dört bir yanındaki girişimciler, küçük şirketler, büyük şirketler ve hükümetlerle birlikte inovasyona dayalı girişimciliği yaymak için çalışmalar yapıyor.