Dürüst Olmamanın Ardındaki (Dürüst) Gerçek

Paylaş:

Dürüst Olmamanın Ardındaki (Dürüst) Gerçek

Yazar: Dan Ariely
Çevirmen: Asiye Hekimoğlu Gül
Baskı Yılı: Nisan 2013
Sayfa Sayısı: 253

25,00 TL 17,50 TL

%30 İndirimli

TÜKENMİŞTİR

"Ilımlı hilenin ne kadar yaygın olduğunu ve bariz hileyle karşılaştırıldığında ne kadar zararlı olabileceğini öğrenince şok oldum. Bu Dan'in en ilginç ve en yararlı kitabı."

-Nassim Nicholas Taleb, Siyah Kuğu'nun yazarı

 

"Dan Ariely, insanın gözü yarı kapalı bir gerçeklik yaratmak için doğruluk ve hile arasında nasıl bir denge kurduğunu dâhiyane ve hoş bir şekilde açıklığa kavuşturuyor. Kendinizin ve tanıdığınız herkesin ahlakı hakkında daha derin bir anlayış geliştireceksiniz."

 -Dr. Mehmet Öz, Columbia Üniversitesi'nde Başkan Yardımcısı ve Cerrahi Profesörü, DR.OZ SHOW'un sunucusu 

 

"Konu davranışlarımızın ardındaki gizemi açıklamak olduğunda hiçbir yazar Dan Ariely'den daha eğlenceli değildir. Enfes anekdotları, açıklayıcı deneyleriyle karanlık tarafımızı keşfetmeyi inanılmaz eğlenceli kılıyor." 

-Chris Anderson, Wired dergisi yayın yönetmeni, Uzun Kuyruk'un yazarı

 

"Yalan söyleyen herkes bu kitabı okumalı. Yalan söylemediğini iddia edenler yalancıdır. O yüzden onlar da bu kitabı okumalı. Sizi daha iyi bir insan yapacak, büyüleyici, bilge ve eğlenceli bir kitap bu."

-A.J.Jacobs, İncil'e Uygun Yaşama Senesi ve Sağlıklı Ölmek'in yazarı 

 

 "Son derece sürükleyici bu kitapta Dan Ariely, sahtekârlığın her yerde karşımıza çıktığını, hepimizin kötü elma olduğunu kanıtlıyor. Bu rahatsız edici bir mesaj fakat sonuçları çok büyük ve hiç kimse bunu Ariely'den daha iyi kavrayamaz. Eğer gerçeği umursuyorsanız, bu kitabı okuyun." 

-Jonah Lehrer, Nasıl Karar Veririz ve Hayal Gücü'nün yazarı

YAZARA AİT DİĞER YAYINLAR